Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 16 kwietnia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
TOP 84
  • Tytuł wyjaśnia wszystko. Jest to zbiór największych polskich przebojów roku 1984, przy czym zdecydowanie dominuje muzyka rockowa, Republika, Maanam, Lady Pank, a muzykę pop reprezentuje właściwie tylko Kombi i Urszula z "Malinowym królem". Bez wątpienia był to rok szczególnie obfitujący w wielkie hity.

Terence Trent D'Arby - Introducing the Hardline According to Terence Trent D’Arby
  • Debiutancki album z 1987 roku, który na stałe zapisał się w historii muzyki R&B. Otrzymał wiele nagród (w tym Grammy) i pozostaje do dzisiaj najbardziej znanym albumem Artysty, który - warto zaznaczyć - pod tym pseudonimem działał do 2001 roku.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
8:00 PORANNA LOŻA RADIOWA
Z uwagą obserwujemy liczbę dostępnych respiratorów w regionie i w kraju, ale to tlen jest podstawowym "lekarstwem" hospitalizowanych z powodu covid-19 . Jakie są zapasy tlenu w regionie, jak wygląda łańcuch dostaw, ile tlenu dziennie zużywają opolskie szpitale? Między innymi na te pytania odpowie Marcin Kaczmarczyk koordynator wojewody opolskiego ds. szczepień i tlenu.

Gościem Porannej Loży Radiowej będzie także Marek Tomków, wiceprezes naczelnej Naczelnej Rady Aptekarskiej. Porozmawiamy o tym, czy i kiedy farmaceuci będą szczepić przeciwko covid-19, o kolejnych doniesieniach w sprawie skutków ubocznych szczepionek niektórych firm, a także o wejściu w życie ustawy o zawodzie farmaceuty, na którą aptekarze czekali 30 lat.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od poniedziałku do piątku od 8:05 do 9:00 zaprasza Aneta Skomorowska-Kobza. Z autorką można kontaktować się mailowo: aneta.skomorowska-kobza@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »