Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 13 kwietnia 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
"Swingujące 3-miasto" - seria albumów muzycznych SOLITON, obejmująca najbardziej znanych trójmiejskich artystów jazzowych. Za dobór materiału odpowiada Marcin Jacobson. Serię stanowią albumy z wyselekcjonowaną polską muzyką.

W audycji dziś także Dexter Gordon – amerykański muzyk jazzowy, kompozytor, lider zespołów, pedagog i aktor. Jeden z pierwszych i jeden z najbardziej liczących się w muzyce jazzowej saksofonistów tenorowych, który w grze na swoim instrumencie zastosował stylistykę bebopu.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

19:00 REWIRY KULTURY
Totalitaryzm kontra jednostka to temat często poruszany przez filmowych twórców. O ciekawe tytuły prezentujące to zagadnienie zapytamy znawcę i miłośnika kina Dariusza Romanowskiego z opolskiego MDK-u. Nasz gość opowie o szerokim spektrum światowej klasy produkcji, które ukazują uwikłanie człowieka w opresyjny system i jego destrukcyjne konsekwencje. Przypomnimy także, że widzowie mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do seansów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów o totalitaryzmie "Echa Katynia".

Po godz. 20:05 na naszej antenie pojawi się artystka i wykładowczyni Wydziału Sztuki UO Paulina Ptaszyńska. Opowie słuchaczom o wystawie "Zachodni wiatr", która będzie pokazywana w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Ekspozycja jest nagrodą, którą nasza rozmówczyni otrzymała będąc laureatką Grand Prix Salonu Jesiennego 2020.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo:katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »