Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 13 kwietnia 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
"Swingujące 3-miasto" - seria albumów muzycznych SOLITON, obejmująca najbardziej znanych trójmiejskich artystów jazzowych. Za dobór materiału odpowiada Marcin Jacobson. Serię stanowią albumy z wyselekcjonowaną polską muzyką.

W audycji dziś także Dexter Gordon – amerykański muzyk jazzowy, kompozytor, lider zespołów, pedagog i aktor. Jeden z pierwszych i jeden z najbardziej liczących się w muzyce jazzowej saksofonistów tenorowych, który w grze na swoim instrumencie zastosował stylistykę bebopu.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

13:00 TRENDY I OWĘDY
Bywa irytująca, ale bez niej oferta mediów nie byłaby tak ciekawa. Jakie trendy widać w reklamie? Zapytamy o to ekspertów.

W kąciku historycznym natomiast wrócimy do wydarzeń związanych z mordem na polskich oficerach w Katyniu. Opowiemy o losie 12 członków Międzynarodowej Komisji Lekarskiej, którzy próbowali wbrew naciskom komunistów, opowiedzieć światu prawdę, płacąc za to wysoką cenę.

W audycji także:
14:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski

Do słuchania od poniedziałku do piątku od 13:05 do 15:00 zapraszają Beata Granatowska i Ireneusz Prochera. Z autorami można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl
ireneusz.prochera@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »