Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 12 kwietnia 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"Wasowski odnaleziony: Ktoś zbudził mnie" – album złożony z archiwalnych piosenek Jerzego Wasowskiego, śpiewanych przez niego samego i akompaniującego sobie na pianinie. Producent muzyczny Krzysztof Herdzin dopisał do oryginalnych nagrań sekcję rytmiczną i orkiestrę. Część z kompozycji nigdy wcześniej nie była publikowana.

W audycji także eksperymentalny projekt Roscoe Mitchell with Ostravska Banda "Distant Radio Transmision 2020".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

21:00 STUDIO REPORTAŻU

W roku 2010, dzięki Barbarze Tyslik, powstał ten pięknie dźwiękiem namalowany reportaż. Gdy dalsze podróże ciągle w sferze marzeń pozostają, dzięki magii radia, wyruszymy raz jeszcze "W poszukiwaniu Arki Noego". Wrócimy do odkrywania Turcji, do wędrówki śladami chrześcijaństwa i do Kapadocji. Elżbieta Kużdżał będzie naszym przewodnikiem, a posłuchamy o księżycowym krajobrazie i wykutych w tufowych skałach domach i kościołach. Znów sobie przypomnimy, że podróże kształcą. Nie tylko te, które sami odbywamy.


"Miejsce na ziemi", swoje miejsce, odnalazła w Graczach, w roku 1997, rodzina Rudnickich z Kazachstanu. Bohaterowie tej opowieści, gdy do nich zajrzałem z mikrofonem, dopiero oswajali się z nową, starą ojczyzną. Byli odrobinę zagubieni, ale pełni radości i nadziei na nowe, dobre dni. Warto posłuchać, co ludziom w duszy gra, zwłaszcza tym, którzy tak wiele doświadczyli i tak wiele, by marzenia zrealizować, uczynili.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »