Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 12 kwietnia 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"Wasowski odnaleziony: Ktoś zbudził mnie" – album złożony z archiwalnych piosenek Jerzego Wasowskiego, śpiewanych przez niego samego i akompaniującego sobie na pianinie. Producent muzyczny Krzysztof Herdzin dopisał do oryginalnych nagrań sekcję rytmiczną i orkiestrę. Część z kompozycji nigdy wcześniej nie była publikowana.

W audycji także eksperymentalny projekt Roscoe Mitchell with Ostravska Banda "Distant Radio Transmision 2020".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

19:00 REWIRY KULTURY
Jak co poniedziałek z Mateuszem Torzeckim omawiamy nowości muzyczne, literackie oraz filmowe. Podyskutujemy o płycie Jean-Michela Jarre'a pt. „Amazônia”, książce „Świece w pogańskim gaju. Opowiadania, horrory i etiudy”, której autorem jest Jiri Kamen oraz filmie „Noc w raju” w reż. Hoon-jeonga Parka.

Po godz. 20:05 porozmawiamy z Natalią de Barbaro, poetką, publicystką, psycholożką o jej ostatniej książce "Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie". Książka, która od kilku miesięcy jest w Polsce bestsellerem, jest opowieścią o kobiecej drodze do poznania samej siebie, pełnej intuicji i mądrości. Jak powstawała książka, jakie pytania stawia i na czym polega jej fenomen- o tym wszystkim w audycji.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.zientarska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »