Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 12 kwietnia 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"Wasowski odnaleziony: Ktoś zbudził mnie" – album złożony z archiwalnych piosenek Jerzego Wasowskiego, śpiewanych przez niego samego i akompaniującego sobie na pianinie. Producent muzyczny Krzysztof Herdzin dopisał do oryginalnych nagrań sekcję rytmiczną i orkiestrę. Część z kompozycji nigdy wcześniej nie była publikowana.

W audycji także eksperymentalny projekt Roscoe Mitchell with Ostravska Banda "Distant Radio Transmision 2020".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Już można odwiedzać Atosa, Portosa i Diego w opolskim zoo. Chodzi o dwa lwy i tygrysa, które niedawno zamieszkały w ogrodzie zoologicznym w Opolu. Dziś przed południem zostały oficjalnie otwarte ich nowoczesne wybiegi. Pierwsi opolanie już je zobaczyli. Więcej na ten temat w magazynie reporterów Radia Opole.

Rosną statystyki pacjentów dotkniętych koronawirusem. Każdego dnia zmieniają się liczby nowych przypadków zakażonych, ofiar śmiertelnych COVID-19, a także ozdrowieńców, którzy pokonali koronawirusa. Wraz z trwającą pandemią rośnie też liczba osób, które będą wymagały rehabilitacji pocovidowej. Minister zdrowia przed świętami podpisał rozporządzenia dotyczące organizacji tego rodzaju terapii. W magazynie sprawdzimy, gdzie mieszkańcy regionu mogą szukać tego rodzaju pomocy.

Opowiemy też, jak zdobyć koronę Gór Opawskich.

Poznają również Państwo fascynata radia, który zbiera radioodbiorniki. Wczoraj, przypomnijmy, był obchodzony Światowy Dzień Radia.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »