Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 11 kwietnia 2021 roku

23:00 PROGRESYWNA ZMIANA ROCKA
Płyty jakie wyszły w ostatnim czasie cieszą uszy słuchaczy. Zajmiemy się tylko pozycjami z ostatnich kilku miesięcy. Głównie zagranicznymi. Dlatego wybierzemy się m.in. do Norwegii i wgłębimy się w brzmienie płyty "A day at the beach" klimatycznego Airbag. Z półwyspu Skandynawskiego szybko nie wyjedziemy, bo zagrają nam panowie z Katatonii z ich ostatniego albumu "City Burials", ale potem Transatlantic zabierze nas za ocean.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Adam Wołek, dziennikarz TVP3 Opole. Z autorem można kontaktować się mailowo: adam.wolek@radio.opole.pl

22:00 FORUM WIARY
Dzisiaj mamy dla wielu wiernych szczególną niedzielę - Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tym dniem związane są nabożeństwa, obrazy, symbole, postaci i miejsca w Polsce i na Litwie oraz niezwykłe przesłanie "Jezu ufam Tobie". Ta niedziela rozpoczyna także Tydzień Miłosierdzia, podczas którego będziemy rozważać ten niezwykły przymiot Boga.

Natomiast Kościół Ewangelicko-Augsburski przeżywa pierwszą niedzielę po Wielkanocy – Quasimodogeniti, to Niedziela Biała - Przewodnia. Dzisiaj będzie także mowa o ważnym symbolu dla protestantów, czyli Róży Lutra.

O tych wszystkich ważnych wydarzeniach i symbolach będą nam opowiadać księża: Erwin Mateja, Marek Lis i Wojciech Pracki.

Do słuchania, w każdą niedzielę od 22:05 do 23:00 zaprasza Roman Juranek. Z autorem można kontaktować się mailowo: roman.juranek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »