Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 11 kwietnia 2021 roku

23:00 PROGRESYWNA ZMIANA ROCKA
Płyty jakie wyszły w ostatnim czasie cieszą uszy słuchaczy. Zajmiemy się tylko pozycjami z ostatnich kilku miesięcy. Głównie zagranicznymi. Dlatego wybierzemy się m.in. do Norwegii i wgłębimy się w brzmienie płyty "A day at the beach" klimatycznego Airbag. Z półwyspu Skandynawskiego szybko nie wyjedziemy, bo zagrają nam panowie z Katatonii z ich ostatniego albumu "City Burials", ale potem Transatlantic zabierze nas za ocean.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Adam Wołek, dziennikarz TVP3 Opole. Z autorem można kontaktować się mailowo: adam.wolek@radio.opole.pl

19:00 ŚLADAMI KRESOWEJ ATLANTYDY
W programie Śladami Kresowej Atlantydy nawiążemy do rocznicy zbrodni katyńskiej oraz drugiej fali deportacji Polaków na Syberię. O Puźnikach w województwie tarnopolskim opowie pochodząca z tej miejscowości Franciszka Wiśniewska, która właśnie skończyła sto lat i związana jest z Prudnikiem.
13 kwietnia obchodzony będzie Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Związane z tym wspomnienia przywoła Jadwiga Rygorowicz z Prudnika. Jej ojciec był przedwojennym policjantem i został zmordowany przez NKWD w Ostaszkowie. Pomiędzy 13-14 kwietnia 1940 roku sowieckie organy bezpieczeństwa przeprowadziły drugie, masowe aresztowania Polaków w okupowanych wschodnich województwach II RP. Na nieludzką ziemię wysiedlono wrogów Rosji Sowieckiej, a więc i rodziny aresztowanych już wcześniej wojskowych, policjantów, służby więziennej, urzędników państwowych, wojskowych, nauczycieli, działaczy społecznych, kupców i przedsiębiorców. Szacuje się, że w ramach tej akcji zesłano blisko 61 tysięcy osób. O deportacjach na Syberię opowie kolejny odcinek audiobooka o Stanisławowie.

Do słuchania od 19:05 do 20:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Zajrzyj też na podstronę audycji "Na Kresy z Nicieją"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »