Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 11 kwietnia 2021 roku

23:00 PROGRESYWNA ZMIANA ROCKA
Płyty jakie wyszły w ostatnim czasie cieszą uszy słuchaczy. Zajmiemy się tylko pozycjami z ostatnich kilku miesięcy. Głównie zagranicznymi. Dlatego wybierzemy się m.in. do Norwegii i wgłębimy się w brzmienie płyty "A day at the beach" klimatycznego Airbag. Z półwyspu Skandynawskiego szybko nie wyjedziemy, bo zagrają nam panowie z Katatonii z ich ostatniego albumu "City Burials", ale potem Transatlantic zabierze nas za ocean.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Adam Wołek, dziennikarz TVP3 Opole. Z autorem można kontaktować się mailowo: adam.wolek@radio.opole.pl

6:00 EFFATHA
Dziś w Kościele katolickim Niedziela Miłosierdzia Bożego. Święto zostało ustanowione na prośbę samego Jezusa, przekazaną w objawieniach s. Faustynie Kowalskiej.

Polacy mieszkający za wschodnią granicą otrzymali w święta dary od Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Paczki żywnościowe, artykuły chemiczne i szkolne trafiły do kilkuset rodzin mieszkających w okolicach Wilna, Grodna i Lwowa.

16 lat temu, 8 kwietnia 2005 roku, o godzinie 10.00 na Placu Świętego Piotra w Rzymie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe papieża Jana Pawła II. Papież, który przez blisko 27 lat kierował Kościołem katolickim, zmarł 2 kwietnia 2005 roku. Jego pontyfikat wywarł istotny wpływ na losy świata, między innymi przyczyniając się do upadku komunizmu.

To tylko kilka tematów, które pojawią się w dzisiejszym programie.

W audycji także:
06:10 Słowo na niedzielę – ks. dr Damian Jurczak

Do słuchania od 6:05 do 7:00 zaprasza Wiktoria Konieczna. Z autorką można kontaktować się mailowo: wiktoria.konieczna@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »