Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 9 kwietnia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dwie różne płyty, które łączy wspólny cel, czyli działalność charytatywna. Pierwsza, wydana na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, na której oprócz polskich artystów, usłyszymy nagrania podarowane przez wytwórnie z RFN, ZSRR czy artystę z dalekiej Japonii. Druga to zapis koncertu na rzecz UNICEF-u, a dokładnie Światowy Dzień dziecka. Tu główne role grają bracia Gibb z grupy Bee Gees, obok których pojawiają się gwiazdy takie jak Rod Stewart, Earth Wind and Fire czy ABBA.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
O sprawach wielkich i ważnych można mówić zwyczajnie...i pięknie. A jeśli jeszcze artystyczna dusza wrażliwości słowom dodaje (także tym wyśpiewanym) to tym chętniej nadstawiamy ucha. Mam zatem nadzieję, że z przyjemnością zechcą Państwo razem ze mną do tego reportażu wrócić i o życiu jego bohatera posłuchać. A mógłby on godzinami opowiadać o tysiącach koncertów w tysiącu miejsc. Ale też bardzo kocha historię, bo jest Ślązakiem z dziada pradziada, a w dziejach rodu ciągle odkrywa coś ważnego, nie tylko dla najbliższych. Stanisław Kempa był przez kilkadziesiąt lat solistą w zespole "Śląsk", ale jakby mu śpiewania było mało, powędrował później do Austrii, bo i tam bardzo chcieli jego głosu słuchać. Teraz, już na emeryturze, chętnie do wspomnień wraca i do świata wielu oryginalnych, przez lata gromadzonych, pamiątek zaprasza. "Młodość piękniejsza od marzeń", tak zatytułowałem reportaż, który miał premierę w roku 2019.

A później przypomnimy sobie audycję: "Kaczyce na ławeczce", Andrzeja Russaka, która powstała w roku 2009. To pełen emocji i ciekawych wspomnień reportaż z udziałem ludzi, którzy przed laty tworzyli Zespół Pieśni i Tańca "Opole". Już nie wszyscy zapewne pamiętają, że powstał on w 1949 roku, zatem o cztery lata wcześniej od zespołu "Śląsk". Amatorzy z Opola występowali (między innymi) na dożynkach wojewódzkich w Szczecinie i Krakowie oraz podczas Światowego Zlotu Młodzieży w Warszawie. Obok śląskich pieśni mieli w repertuarze: "Kantatę o Stalinie" i utwory sławiące żołnierzy Związku Radzieckiego. Jak po latach wspominają młodość i zamiłowanie do tańca i do muzyki? Warto posłuchać seniorów, warto "dotknąć wczoraj", by lepiej "dziś" rozumieć. I tak chyba jest w każdym życiowym i reporterskim przypadku.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »