Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 9 kwietnia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dwie różne płyty, które łączy wspólny cel, czyli działalność charytatywna. Pierwsza, wydana na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, na której oprócz polskich artystów, usłyszymy nagrania podarowane przez wytwórnie z RFN, ZSRR czy artystę z dalekiej Japonii. Druga to zapis koncertu na rzecz UNICEF-u, a dokładnie Światowy Dzień dziecka. Tu główne role grają bracia Gibb z grupy Bee Gees, obok których pojawiają się gwiazdy takie jak Rod Stewart, Earth Wind and Fire czy ABBA.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
W piątkowych Rewirach Kultury odwiedzimy Fundację Pomocy Dzieciom i Rodzinie HORYZONT, która działa w Opolu już od 12 lat. W tym roku świętuje swoje 10-lecie prowadzona przez jej szyldem Świetlica Środowiskowa OAZA. To przede wszystkim działalność z zakresu pomocy społecznej, ale nie tylko. Fundacja HORYZONT ma wielki wkład w rozwój kulturalny swoich podopiecznych, a także wielokrotnie zaistniała na mapie kulturalnej Opola, dzięki współorganizowanym wydarzeniom artystycznym. Basia Beuth porozmawia o nich z prezesem fundacji - Wojciechem Zabrockim.

W cyklu Sekretne Życie Piosenki, po godzinie 20:00, zagości Krzysztof Kamil Baczyński, poprzez piosenki stworzone do jego wierszy. Ministerstwo Kultury ogłosiło rok 2021 rokiem Baczyńskiego z okazji setnej rocznicy jego urodzin. W audycji usłyszymy ciekawe kompozycje i wykonania, w bardzo różnej stylistyce - zarówno typowo poetyckiej, jak i rockowej, czy jazzowej.


Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Basia Beuth. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.beuth@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »