Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 8 kwietnia 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Wydłużymy wielkanocne świętowanie sięgając po wybrane dzieła oparte na łacińskim tekście średniowiecznej sekwencji "Victimae paschali laudes". Nie pominiemy przy tym nawiązania do tej sekwencji na gruncie luterańskim, obecnego w dziełach barokowych mistrzów.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

19:00 REWIRY KULTURY
Co robić gdy dostęp do kultury jest ograniczony? Z jednej strony nie brakuje ofert przygotowanych przez różnorodne instytucje w naszym Regionie - część z nich przybliżymy w programie. Można jednak samemu poczuć się twórcą i spojrzeć na świat.... przez obiektyw.

Czy fonografia jest ważna dla... historyka i czy robienie zdjęć musi oznaczać znajomość profesjonalnych zasad np. kadrowania? Nad tym zastanowimy się m.in. powracając do wernisażu prac opolskiego fotografa Tadeusza Parceja.

W audycji również:
19:50 Między dźwiękami - felieton Piotra Furtasa

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo:malgorzata.slusarczyk@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »