Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 8 kwietnia 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Wydłużymy wielkanocne świętowanie sięgając po wybrane dzieła oparte na łacińskim tekście średniowiecznej sekwencji "Victimae paschali laudes". Nie pominiemy przy tym nawiązania do tej sekwencji na gruncie luterańskim, obecnego w dziełach barokowych mistrzów.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Policja, straż pożarna oraz inspekcja pracy wyjaśniają okoliczności wczorajszego (07.04) wybuchu reaktora chemicznego na terenie jednego z zakładów w Blachowni w Kędzierzynie-Koźlu. W trakcie zdarzenia jedna osoba została lekko poszkodowana. Do wybuchu doszło, gdy w urządzeniu przerabiano prawię tonę żywicy. Wojewoda opolski chce wyjaśnień, dlaczego po eksplozji, która była bardzo potężna, nie wezwano natychmiast służb ratowniczych.

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. MZ poinformowało dzisiaj w porannym raporcie o prawie 28 tys zakażeń i rekordowej liczbie zgonów - 954. W magazynie poruszymy kwestię testów dla dzieci i młodzieży. Można już zapisać dziecko przez internet.

W magazynie także o ogromnych ilościach śmieci przy opolskich drogach. Te krajowe są w miarę regularnie sprzątane, ale jak mówią nam słuchacze, wojewódzkie i powiatowe to jest dramat.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo:boguslaw.kalisz@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »