Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 8 kwietnia 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Wydłużymy wielkanocne świętowanie sięgając po wybrane dzieła oparte na łacińskim tekście średniowiecznej sekwencji "Victimae paschali laudes". Nie pominiemy przy tym nawiązania do tej sekwencji na gruncie luterańskim, obecnego w dziełach barokowych mistrzów.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

13:00 TRENDY I OWĘDY
Czy w przemyśle filmowych zostały jeszcze jakieś nienaruszalne bariery natury obyczajowej? Odpowie na to pytanie Dariusz Romanowski, filmoznawca z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu, na kanwie przypadającej właśnie 90. rocznicy przyjęcia Kodeksu Haysa. Naukowcy z Politechniki Opolskiej opowiedzą natomiast o tym w jaki sposób druk 3D pomógł chirurgom w trudnej operacji.

W audycji także:
13:50 Mądre ryby nie biorą – Kacper Śnigórski
  • Zarzuty i zatrzymania w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie. Dowódca batalionu podpułkownik Marcin M. usłyszał zarzuty w związku z korupcją przy powoływaniu do zawodowej służby wojskowej. Natomiast poznańska delegatura CBA zatrzymała dwie kolejne osoby w sprawie korupcji w jednej ze spółek wykonujących odwierty geologiczne. Jeden z zatrzymanych to przedstawiciel spółki z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Według CBA w latach 2016-2018 wręczył w sumie ponad 750 tysięcy złotych łapówek.
14:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski

Do słuchania od 13:05 do 15:00 zapraszają Beata Granatowska i Ireneusz Prochera. Z autorami można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl
ireneusz.prochera@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »