Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 9 marca 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Rachel Carmel Nicolazzo, lepiej znana jako Rachel Z, to pianistka jazzowa i rockowa oraz klawiszowiec. Jako muzyk jazzowy nagrała 10 albumów solowych.

Eliane Elias – brazylijska pianistka jazzowa, aranżerka i autorka piosenek. Od roku 1981 mieszka i tworzy w Nowym Jorku.

Jazzowy album "The Toshiko – Mariano Quartet" z udziałem Toshiko Akiyoshi na fortepianie i Charliego Mariano na saksofonie altowym został nagrany w Nowym Jorku w 1960 roku i wydany przez wytwórnię Candid.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

21:00 STUDIO REPORTAŻU
Najpierw przypomnimy sobie: "Opolankę w Dublinie", reportaż Danuty Starzec z roku 1995. Julita Gallagher i Denis Gallagher, opowiedzieli historię, która wtedy jeszcze przykuwała uwagę niezwykłością zdarzeń. Dziewczyna z Opola poznała Irlandczyka, postanowili się pobrać, ale... to był jeszcze inny świat. Warto do niego zajrzeć, by się przekonać, jak wiele się zmieniło, jak my sami się zmienialiśmy. Dla Julity wyjazd za granicę okazał się trudny, został okupiony ogromną tęsknotą za krajem. To taka kameralna, wyciszona, skupiona opowieść o sprawach jakże ludzkich. Emocje, przede wszystkim wrażliwość, są ważne pod każdą szerokością geograficzną.

Gdy powstawał reportaż, "Jestem Ślązakiem", Dennis Golec miał zaledwie 17 lat, a już od dwóch prowadził programy w słuchanym na całym świecie radiu internetowym. Urodził się w Niemczech, ale nie uważał się za Niemca. To, co mówił o sobie, o swojej rodzinie, o pomyśle na życie, pokazuje jak barwny i pełen bogactwa może być świat młodego człowieka. Dennis mówi śląską gwarą. Nauczył się jej, by rozumieć swoich dziadków. Ten reportaż nagrałem w roku 2010.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »