Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 9 marca 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Rachel Carmel Nicolazzo, lepiej znana jako Rachel Z, to pianistka jazzowa i rockowa oraz klawiszowiec. Jako muzyk jazzowy nagrała 10 albumów solowych.

Eliane Elias – brazylijska pianistka jazzowa, aranżerka i autorka piosenek. Od roku 1981 mieszka i tworzy w Nowym Jorku.

Jazzowy album "The Toshiko – Mariano Quartet" z udziałem Toshiko Akiyoshi na fortepianie i Charliego Mariano na saksofonie altowym został nagrany w Nowym Jorku w 1960 roku i wydany przez wytwórnię Candid.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Nie pytają właścicieli o zgodę, bo... latają po niebie. W Namysłowie dron szuka trujących środowisko. Jak to działa sprawdzi z ziemi i powietrza Daniel Klimczak.

Z kolei Piotr Wójtowicz wybrał się na rowerze, by uniknąć stania w korkach, na opolskie Zaodrze, dokładnie w okolice budowanego centrum przesiadkowego Opole-Zachód, gdzie od dziś wąsko, coraz węziej.

Potem będzie wizyta w Chróścinie. Mariusz Chałupnik zapyta o przyszłość tamtejszego pałacu, który oficjalnie - właśnie od dziś - jest już własnością gminy Dąbrowa, a nie powiatu.

A na deser statystycy, nie mylić ze statystami - świętują. Dziś Dzień Polskiej Statystyki, ustanowiony na pamiątkę decyzji sejmu czteroletniego o pierwszym spisie ludności na ziemiach polskich. A przed nami Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Agnieszka Stefaniak. Z autorką można kontaktować się mailowo:agnieszka.stefaniak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »