Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 8 marca 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Michał Lorenc jest jednym z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej. Od wielu lat współpracuje ze znakomitymi reżyserami (m.in. M. Dejczerem, F. Bajonem, J.J. Kolskim, J. Skolimowskim, K. Langiem) i komponuje muzykę do filmów fabularnych, dokumentalnych oraz do sztuk teatralnych. Jego muzyka – charakterystyczna, łatwo rozpoznawalna, nierzadko z odwołaniami do muzyki etnicznej, a jednocześnie pełna wyrazu – współgra ściśle z treściami obrazu filmowego.

DesOrient – polski zespół muzyczny grający muzykę etniczną i filmową. Zespół powstał w 1998 roku grając muzykę Michała Lorenca do filmu Janusza Majewskiego Złoto dezerterów. Od tej pory wykonuje wiele kompozycji tego kompozytora, często dla tego zespołu pisanych.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

8:00 PORANNA LOŻA RADIOWA
Jej zwolnienie z pracy wprowadziło spore napięcie w koalicji PO- PSL rządzącej regionem. Sprawa - jak mówili niektórzy politycy - dotarła do Borysa Budki i Władysława Kosiniaka-Kamysza. Mowa o Agnieszce Zagoli, wiceprezesie PSL na Opolszczyźnie. Będzie ona gościem w Porannej Loży Radiowej.

W drugiej części programu porozmawiamy ze starostą namysłowskim, Konradem Gęsiarzem, który zatrudnił Agnieszkę Zagolę na stanowisku prezesa Namysłowskiego Centrum Zdrowia. Porozmawiamy także o sytuacji szpitala pod względem kadrowym i o tym, kiedy uruchomione będą dwa oddziały, które nie działają z powodu braku lekarzy.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 8:05 do 9:00 zaprasza Aneta Skomorowska-Kobza. Do autorki można napisać tu: aneta.skomorowska-kobza@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »