Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 7 marca 2021 roku

23:00 PROGRESYWNA ZMIANA ROCKA
Z jednej strony posłuchamy spokojnie i melancholijnie grającego Metus, a z drugiej nieco metalu progresywnego. Zagrają nam panowie z AnVsion. Z klasyków sięgniemy po Jethro Tull. W zagranicznych wojażach będziemy towarzyszyć Szwedom z Katatonii i przypomnimy sobie ich (zdaniem wielu) najlepszą płytę - "Viva emptiness". Nie sposób też nie sięgnąć po polskie Openspace i solową twórczość Jerzego Antczaka znanego z zespołu Albion.

Do słuchania od 23:00 do 1:00 w nocy zaprasza Adam Wołek, dziennikarz TVP3 Opole. Do autora można napisać tu: adam.wolek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND (niedziela)
Mawiają, że pościć w niedzielę to grzech. Mimo wszystko zachęcimy do porannego zjedzenia płatków śniadaniowych, które dziś mają swoje święto. Brzmi nietypowo, ale i taki nietypowy dzień przewiduje kalendarz.

W naszej porannej audycji przybliżymy też Kaziuki, bo dziś ich ostatni dzień. Świętowanie trwa nie tylko na Litwie, ale w wielu polskich miastach.

W audycji także:
07:05 Transmisja mszy świętej
08:05 W cztery oczy – Joanna Matlak
  • Gościem porannej rozmowy „W cztery oczy” będzie Michał Kramarz, zastępca naczelnika Biura Obsługi Inwestora w Urzędzie Miasta Opola, który opowie o aplikacji „Opole Plus”. W toku jest procedura przetargowa na stworzenie tej aplikacji, która ma łączyć w sobie różne udogodnienia. Dzięki niej będzie możliwy np. zakup biletu MZK czy do instytucji miejskich.
08:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
08:40 Spod Znaku Rodła – Halina Nabrdalik
  • O I Kongresie Związku Polaków w Niemczech, z okazji jego 83. rocznicy, Halina Nabrdalik porozmawia z mecenas Alicją Nabzdyk-Kaczmarek, prezesem Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Polski Śląsk". W audycji wykorzystano materiały archiwalne z berlińskiego kongresu.
09:15 Mała kultura – Justyna Marcińska
  • Dlaczego kobiety są ważne, co mogą robić w życiu i czym można je obdarować w ich święto? Odpowiedzi przedszkolaków mogą was zaskoczyć. W Małej Kulturze usłyszymy też najwybitniejszego kompozytora, którego nauczycielem jest patron Filharmonii Opolskiej. A na koniec specjalnie dla najmłodszych słuchaczy, premierowe słuchowisko o małym strażaku, który spełnił swoje największe marzenie!
10:15 Zagrabione – Magdalena Ogórek


Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Paweł Konieczny. Z autorem można kontaktować się mailowo: pawel.konieczny@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »