Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 marca 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Historia polskich pieśni pasyjnych w Polsce sięga średniowiecza, a ich szczególny rozwój przypada na XVII i XVIII wiek. Ich nadrzędnym tematem jest męka Chrystusa w oparciu o biblijne fakty. W ciągu lat doczekaliśmy się wielu wykonań w rozmaitych konwencjach. Kolejnymi interpretatorami pieśni pasyjnych stał się łódzki duet pianisty Witolda Janiaka i wokalisty Adama Rymarza. Wspólnymi siłami dokonali nagrań pieśni pasyjnych „Stabat Mater Dolorosa”. "The Magic Carpathians & Tundra" Anny Nacher i Marka Styczyńskiego - płyta zawiera fragmenty koncertu z Magazynu Kultury w Kolanku nr 6 w Krakowie (28.02.2013) zorganizowanego z okazji celebracji wydania książki Vaggi Varri. W tundrze Samów.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarkowie.
Z autorem można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 CAŁY NASZ SPORT
Piłkarska wiosna nabiera tempa. Wczoraj po raz pierwszy w tym roku o ligowe punkty na własnym boisku walczyła drużyna Odry Opole. Podsumowanie konfrontacji ze Stomilem Olsztyn w pierwszej godzinie naszego programu.

Dzisiaj natomiast po raz pierwszy na zielone murawy wybiegną piłkarze III ligi. Od godz. 15:00 będziemy relacjonować wyjazdowe spotkanie beniaminka Polonii Nysa z Foto-Higieną Gać. Nie zabraknie także meldunków z pozostałych spotkań opolskich drużyn w tej klasie rozgrywkowej: MKS-u Kluczbork i Stali Brzeg.

W programie sporo miejsca poświęcimy także rywalizacji siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Cucine Lube Civitanova w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Po wielkich emocjach i wygraniu tzw. "złotego seta" trójkolorowi awansowali do najlepszej czwórki tych prestiżowych rozgrywek.

Z naszymi mikrofonami będziemy również na meczu I ligi piłki ręcznej mężczyzn: UKS Olimp Grodków – Miedź Legnica. Nasza drużyna walczy o utrzymanie, z kolei rywale wspólnie z trzema innymi zespołami prowadzą w tabeli.

Do słuchania od 15:05 do 19:00 zaprasza Grzegorz Frankowski z zespołem. Z autorami można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »