Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 marca 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Historia polskich pieśni pasyjnych w Polsce sięga średniowiecza, a ich szczególny rozwój przypada na XVII i XVIII wiek. Ich nadrzędnym tematem jest męka Chrystusa w oparciu o biblijne fakty. W ciągu lat doczekaliśmy się wielu wykonań w rozmaitych konwencjach. Kolejnymi interpretatorami pieśni pasyjnych stał się łódzki duet pianisty Witolda Janiaka i wokalisty Adama Rymarza. Wspólnymi siłami dokonali nagrań pieśni pasyjnych „Stabat Mater Dolorosa”. "The Magic Carpathians & Tundra" Anny Nacher i Marka Styczyńskiego - płyta zawiera fragmenty koncertu z Magazynu Kultury w Kolanku nr 6 w Krakowie (28.02.2013) zorganizowanego z okazji celebracji wydania książki Vaggi Varri. W tundrze Samów.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarkowie.
Z autorem można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Zbliża się Dzień Kobiet, więc od rozmowy na temat mocy sprawczej, która w nas drzemie rozpoczniemy to spotkanie. Naszym gościem będzie Karolina Pisz z Fundacji Laboratorium Zmiany.

Po godz. 13:10 połączymy się z opolskim podróżnikiem Patrykiem Szymańskim. Nasz gość wrócił niedawno z Tanzanii, gdzie dotarł na najwyższy szczyt Afryki - Kilimandżaro. O tej wyprawie opowie na antenie.

Naszym gościem będzie też trenerka kreatywności - Justyna Wegiht, która powie o tym, jak nuda pomaga uwolnić kreatywność. Zapytamy także, jak pielęgnować w sobie ciekawość dziecka.

Polecamy też Plenerowy radio-trening z Katarzyną Jędrzejewską. W każdą sobotę prezentujemy filmy przygotowane przez naszą specjalistkę, które pomogą nam zachować formę.

Do słuchania od 12:05 do 15:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »