Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 5 marca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Piosenki Jana Gałkowskiego
  • Przekrojowa płyta, której bohaterem jest autor tekstów, Jan Gałkowski, którego największy okres twórczy przypada na lata 50-te aż do 70-tych, co podsumowuje prezentowana płyta wydana w 1979 roku. Wśród wykonawców miedzy innymi Czesław Niemen, Violetta Villas czy Rena Rolska.

Def Leppard - Hysteria
  • Płyta nagrana po kilkuletniej przerwie, spowodowanej między innymi nieszczęśliwym wypadkiem perkusisty, który pomimo utraty ręki pozostał w zespole. A nieco zmienione brzmienie okazało się niezwykle atrakcyjne i płyta wywindowała Def Leppard na szczyty popularności, nie tylko hard rocka, ale muzyki popularnej w ogóle.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
Pierwszą część audycji odwiedzi Monika Lebich - wokalistka, absolwentka "Jazzu i muzyki estradowej" Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, studentka Instytutu Sztuki UO, współtwórczyni zespołu FLAMA. Oprócz zaangażowania w różne projekty muzyczne zajmuje się rozwojem muzycznym i językowym dzieci. W rozmowie dowiemy się jaki związek ma nauka muzyki i języka obcego, jakie znaczenie dla maluchów mają zajęcia około-muzyczne, a także czym wyróżniają się nowoczesne metodologie umuzykalniania dzieci.

Po godzinie 20:05, w cyklu Sekretne Życie Piosenki, gościem Basi Beuth będzie Teresa Drozda - dziennikarka radiowa, autorka piosenek, popularyzatorka piosenki literackiej, a także piosenki i kultury czeskiej. Współpracowała z Radiem Olsztyn, Radiem Bis, Programem 3 i Programem 1 Polskiego Radia, Polskim Radiem RDC, Inforadiem i RMF FM. Jest założycielką serwisu internetowego StrefaPiosenki.pl. Jako konferansjer, juror, reżyser lub członek rad artystycznych uczestniczyła w setkach koncertów i festiwali w całej Polsce. Laureatka nagród dziennikarskich za autorskie reportaże. W 2018 roku w Czechach ukazała się płyta z jej piosenkami, nagrodzona czeską nagroda muzyczną - Andělem. Od lutego tego roku prowadzi także autorski podcast "Drozdowisko".

W audycji również:
20:50 Lalka - słuchowisko na podstawie powieści Bolesława Prusa

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Basia Beuth. Z autorką można kontaktować się mailowo:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »