Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 5 marca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Piosenki Jana Gałkowskiego
  • Przekrojowa płyta, której bohaterem jest autor tekstów, Jan Gałkowski, którego największy okres twórczy przypada na lata 50-te aż do 70-tych, co podsumowuje prezentowana płyta wydana w 1979 roku. Wśród wykonawców miedzy innymi Czesław Niemen, Violetta Villas czy Rena Rolska.

Def Leppard - Hysteria
  • Płyta nagrana po kilkuletniej przerwie, spowodowanej między innymi nieszczęśliwym wypadkiem perkusisty, który pomimo utraty ręki pozostał w zespole. A nieco zmienione brzmienie okazało się niezwykle atrakcyjne i płyta wywindowała Def Leppard na szczyty popularności, nie tylko hard rocka, ale muzyki popularnej w ogóle.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
Kolejne przypadki ptasiej grypy pojawiły się w Polsce. W tym roku stwierdzono już kilkanaście ognisk tej choroby. Wystąpiły w kilku województwach. Wirus ten atakuje drób. Według Światowej Organizacji Zdrowia jest też ryzyko, że będzie przenosił się z człowieka na człowieka. O związanych z tym zagrożeniach powiemy w Popołudniowej Loży Radiowej. Naszym ekspertem będzie Wacław Bortniki, Opolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii.

Zmieniając temat zapytamy, co się dzieje na opolskich akwenach. Wędkarstwo to całoroczne hobby. Organizacja zrzeszająca pasjonatów tego rodzaju wypoczynku należy do najliczniejszych w kraju. O jej działalności będzie mówił Wiesław Miś, prezes Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »