Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 5 marca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Piosenki Jana Gałkowskiego
  • Przekrojowa płyta, której bohaterem jest autor tekstów, Jan Gałkowski, którego największy okres twórczy przypada na lata 50-te aż do 70-tych, co podsumowuje prezentowana płyta wydana w 1979 roku. Wśród wykonawców miedzy innymi Czesław Niemen, Violetta Villas czy Rena Rolska.

Def Leppard - Hysteria
  • Płyta nagrana po kilkuletniej przerwie, spowodowanej między innymi nieszczęśliwym wypadkiem perkusisty, który pomimo utraty ręki pozostał w zespole. A nieco zmienione brzmienie okazało się niezwykle atrakcyjne i płyta wywindowała Def Leppard na szczyty popularności, nie tylko hard rocka, ale muzyki popularnej w ogóle.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Co dalej z przepięknym, ale zniszczonym pałacem w Kopicach koło Grodkowa? Od 13 lat jego właścicielem jest firma z woj. śląskiego. W 2017 roku pojawił się kolejny inwestor - firma z Luksemburga, który chciał z tego miejsca zrobić perełkę, ale z planów nic nie pozostało. Według nieoficjalnych informacji zabytek trafi do nowego właściciela - finał transakcji być może już jesienią 2021 roku. Na razie społecznicy, lokalna parafia oraz samorząd województwa restaurują mauzoleum rodziny Schaffgotsch.

Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. Początki działalności organizacji nie były łatwe z powodu braków lokalowych. Kilkanaście lat temu hospicjum kojarzyło się z umieralnią, dziś udało się to zmienić. Hospicjum Betania dysponuje siedemnastoma miejscami stacjonarnymi.

W magazynie także zapowiedź sportowych wydarzeń oraz relacja z meczu Odra Opole - Stomil Olsztyn.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo:boguslaw.kalisz@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »