Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 5 marca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Piosenki Jana Gałkowskiego
  • Przekrojowa płyta, której bohaterem jest autor tekstów, Jan Gałkowski, którego największy okres twórczy przypada na lata 50-te aż do 70-tych, co podsumowuje prezentowana płyta wydana w 1979 roku. Wśród wykonawców miedzy innymi Czesław Niemen, Violetta Villas czy Rena Rolska.

Def Leppard - Hysteria
  • Płyta nagrana po kilkuletniej przerwie, spowodowanej między innymi nieszczęśliwym wypadkiem perkusisty, który pomimo utraty ręki pozostał w zespole. A nieco zmienione brzmienie okazało się niezwykle atrakcyjne i płyta wywindowała Def Leppard na szczyty popularności, nie tylko hard rocka, ale muzyki popularnej w ogóle.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
9:00 DOBRY MOMENT

Będą nowe kary za zaśmiecanie i niszczenie środowiska. "Surowość tych kar musi być adekwatna do czynu" - zapowiadają przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Tymczasem w lasach, spod topniejącego śniegu wyłaniają się sterty śmieci. Jak walczyć z przestępcami środowiskowymi - bo tak określa się ten proceder? O tym porozmawiamy z Anną Malinowską z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

09:45 Lalka – powieść w odcinkach
10:10 Swojego nie znacie – Żaneta Plotnik

  • Trzydziestu śpiewających chłopców razem w chórze? Czy to w ogóle jest możliwe? Bohaterką cyklu będzie Anna Sikora - dyrygentka, organistka i pedagog, która m.in. opowie o tym, jak namówiła chłopców do śpiewania w jedynym na Opolszczyźnie chórze chłopięcym.
10:45 Na linii Korfantego – kalendarium historyczne w setną rocznicę III Powstania Śląskiego – 66 odcinków – marzec-kwiecień-maj 2020 – Bolesław Bezeg
11:35 Czytasie – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
  • Opowiemy o najnowszej książce Łukasza Mieszkowskiego "Największa. Pandemia hiszpanki u progu niepodległej Polski".
11:45 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski

Do słuchania od 9:00 do 12:00 zaprasza Wiesław Kolbusz. Z autorem można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »