Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 5 marca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Piosenki Jana Gałkowskiego
  • Przekrojowa płyta, której bohaterem jest autor tekstów, Jan Gałkowski, którego największy okres twórczy przypada na lata 50-te aż do 70-tych, co podsumowuje prezentowana płyta wydana w 1979 roku. Wśród wykonawców miedzy innymi Czesław Niemen, Violetta Villas czy Rena Rolska.

Def Leppard - Hysteria
  • Płyta nagrana po kilkuletniej przerwie, spowodowanej między innymi nieszczęśliwym wypadkiem perkusisty, który pomimo utraty ręki pozostał w zespole. A nieco zmienione brzmienie okazało się niezwykle atrakcyjne i płyta wywindowała Def Leppard na szczyty popularności, nie tylko hard rocka, ale muzyki popularnej w ogóle.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
8:00 PORANNA LOŻA RADIOWA
Parlament Europejski zamierza ogłosić całą Unię Europejską "Strefą wolności LGBTIQ". To odpowiedź na powstałe w niektórych polskich miastach "Strefy wolne od LGBT". Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości poinformował na swoim koncie na Twitterze, że PE pracuje także nad projektem rezolucji, która wzywałaby Komisję Europejską do podjęcia działań w zakresie odebrania Polsce unijnych funduszy. Poza tym Europejska Partia Ludowa została osłabiona po tym, jak węgierscy deputowani wybrani z list Fideszu opuścili struktury tej europejskiej frakcji.

O tym wszystkim w Porannej Loży Radiowej porozmawiam z posłem do parlamentu europejskiego Anną Zalewską (PiS).

W drugiej części programu gościem będzie Michał Kobosko, wiceprezes Stowarzyszenia Polska 2050. Ugrupowanie Szymona Hołowni coraz wyżej stoi w sondażach poparcia, a wg Marcina Paladego analityka sondaży wyborczych i socjologa polityki obecne poparcie przekłada się na 3 mandaty, w dwunastomandatowym okręgu wyborczym jakim jest województwo opolskie.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 8:05 do 9:00 zaprasza Aneta Skomorowska-Kobza. Do autorki można napisać tu: aneta.skomorowska-kobza@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »