Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 5 marca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Piosenki Jana Gałkowskiego
  • Przekrojowa płyta, której bohaterem jest autor tekstów, Jan Gałkowski, którego największy okres twórczy przypada na lata 50-te aż do 70-tych, co podsumowuje prezentowana płyta wydana w 1979 roku. Wśród wykonawców miedzy innymi Czesław Niemen, Violetta Villas czy Rena Rolska.

Def Leppard - Hysteria
  • Płyta nagrana po kilkuletniej przerwie, spowodowanej między innymi nieszczęśliwym wypadkiem perkusisty, który pomimo utraty ręki pozostał w zespole. A nieco zmienione brzmienie okazało się niezwykle atrakcyjne i płyta wywindowała Def Leppard na szczyty popularności, nie tylko hard rocka, ale muzyki popularnej w ogóle.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
6:00 KTO RANO WSTAJE... GALAKTYCZNE PORANKI
Jedno nagranie, prawie 8 minut i kilka milionów wyświetleń. Tak, po niespełna 30 latach, Daft Punk kończy karierę. Muzycy, którzy znają się od szkoły podstawowej, postanowili pożegnać się ze swoimi fanami klipem „Epilogue” (patrz poniżej). Francuski duet ubrany w skórzane kurtki i charakterystyczne hełmy nie ujawnił powodów swojej decyzji. Milczą też ich współpracownicy. My z kolei sprawdzimy, jak ten pożegnalny teledysk przyjęli fani.

Porozmawiamy też o wpływie pandemii na rynek muzyczny i postaramy się znaleźć plusy tej sytuacji. Słuchajcie nas już od 6 rano!

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg

Zaskoczymy Was energią, muzyką i dobrym słowem! Bądźcie z nami! Do słuchania od 6:00 do 8:00 zapraszają Justyna Marcińska i Jarecki. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »