Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 4 marca 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Czy organy od zawsze związane były ze świątyniami, czym właściwie jest Flötenuhr (Orgeluhr) i co ma wspólnego organami? Odpowiedzi na te pytania poznamy za sprawą Pawła Pasternaka, doktoranta Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, którego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół historii i budowy organów piszczałkowych. Nie zabraknie przy tym przykładów muzycznych prosto z twórczości klasyków wiedeńskich. Sięgniemy jednak także i po mniej rozpowszechnione opracowanie średniowiecznej sekwencji Stabat Mater.

Do słuchania w środy od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

13:00 TRENDY I OWĘDY
Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt gminy Dąbrowa, opowie o muralach i innych ciekawych akcjach Stowarzyszenia Miłośników Chróściny.

W audycji także:
13:50 Mądre ryby nie biorą – Kacper Śnigórski
  • Józef Pinior prawomocnie skazany na półtora roku więzienia za korupcję. Działacz opozycji, jeden z liderów dolnośląskiej Solidarności i były senator został oskarżony o przyjęcie łapówek od przedsiębiorców w zamian za pomoc w załatwieniu ich spraw. W kolejnym odcinku cyklu poznamy szczegóły tego wyroku. Ponadto wyjedziemy za granicę, ponieważ były prezydent Francji Nicolas Sarkozy został skazany na 3 lata więzienia - w tym 2 w zawieszeniu - za próbę przekupienia sędziego.
14:30 Historia na 5 minut – audycja z udziałem prof. Andrzeja Chwalby UJ
14:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski

Do słuchania od 13:05 do 15:00 zapraszają Beata Granatowska i Ireneusz Prochera. Z autorami można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl
ireneusz.prochera@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »