Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 4 marca 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Czy organy od zawsze związane były ze świątyniami, czym właściwie jest Flötenuhr (Orgeluhr) i co ma wspólnego organami? Odpowiedzi na te pytania poznamy za sprawą Pawła Pasternaka, doktoranta Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, którego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół historii i budowy organów piszczałkowych. Nie zabraknie przy tym przykładów muzycznych prosto z twórczości klasyków wiedeńskich. Sięgniemy jednak także i po mniej rozpowszechnione opracowanie średniowiecznej sekwencji Stabat Mater.

Do słuchania w środy od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

9:00 DOBRY MOMENT
Młodzi zawodnicy, którzy zaczynają odnosić sukcesy na arenach światowych podlegają ogromnej presji. Czy następnym razem też się uda? Co zrobić, by znów wygrać? Rosną też oczekiwania kibiców, którzy w pewnym momencie nie tolerują porażek i są w stanie wylać falę hejtu na sportowca. Jak sobie z tym radzić? Czy młodego zawodnika można przygotować na taką sytuację? Porozmawiamy o tym z dyrektorem Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Romanem Firlusem.

Jak w każdy czwartek odwiedzi nas również Helen Mazanova, mieszkająca w Opolu blogerka z Ukrainy. Będzie to okazja do zadania kolejnych ciekawych pytań osobie, która z pewnej perspektywy obserwuje to, co dzieje się w naszym kraju i porównuje to z własnymi doświadczeniami wywiezionymi ze swojej ojczyzny.

W audycji również:
09:45 Lalka – powieść w odcinkach
10:10 Podróże z Helen – Helen Mazanova
10:45 Na linii Korfantego – kalendarium historyczne w setną rocznicę III Powstania Śląskiego – Bolesław Bezeg
11:35 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
  • Dlaczego w języku polskim rozpanoszył się "kontent" zamiast "treść" czy "zawartość"?
11:45 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski
Do słuchania od 9:05 do 12:00 zaprasza Wiesław Kolbusz. Z autorem można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »