Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 3 marca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Wojciech Gąsowski - Party
  • W latach 80-tych nastąpił prawdziwy powrót do klasycznego roc'n'rolla. Na listach triumfował Shakin Stevens, powracały też dawne gwiazdy, jak Little Richard (którego płytę usłyszą Państwo jeszcze w marcu). Nic dziwnego, że i u nas pojawiły się takie nagrania, a Wojciech Gąsowski czuje się w tej estetyce wyśmienicie i ma też idealny do niej głos.

Simple Minds - Street Fightin Years
  • Jedna z najpoważniejszych (w warstwie tekstowej zwłaszcza) i doniosłych artystycznie płyt tej szkockiej grupy, co nie powinno dziwić, bo zaczynając jeszcze od punk rocka w latach 70-tych, poprzez sukces w nurcie new romantic, znalazła ona u schyłku dekady idealnie wyważone proporcje łączące te dwa doświadczenia. W efekcie mamy album, który zadowoli miłośników zarówno rocka, jak i popu.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
Kolejne przypadki ptasiej grypy notowane są w Polsce. W tym roku stwierdzono już kilkanaście ognisk tej choroby. Wystąpiły w kilku województwach. Wirus ten atakuje drób. Wg Światowej Organizacji Zdrowia jest też ryzyko, że będzie się przenosił z człowieka na człowieka. Ptasia grypa powodując zmniejszenie produkcji drobiu i jaj uderza też w konsumentów. O związanych z tym zagrożeniach rozmawiać będziemy z Wacławem Bortnikiem, Opolskim Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii.

Zmieniając temat zapytamy o działalność Ochotniczych Hufców Pracy. W regionie notowane jest zaledwie kilkuprocentowe bezrobocie. Czym zatem zajmują się OHP? Gościem programu będzie Małgorzata Błażejowska-Baklarz, rzecznik tej instytucji w Opolu.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »