Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 3 marca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Wojciech Gąsowski - Party
  • W latach 80-tych nastąpił prawdziwy powrót do klasycznego roc'n'rolla. Na listach triumfował Shakin Stevens, powracały też dawne gwiazdy, jak Little Richard (którego płytę usłyszą Państwo jeszcze w marcu). Nic dziwnego, że i u nas pojawiły się takie nagrania, a Wojciech Gąsowski czuje się w tej estetyce wyśmienicie i ma też idealny do niej głos.

Simple Minds - Street Fightin Years
  • Jedna z najpoważniejszych (w warstwie tekstowej zwłaszcza) i doniosłych artystycznie płyt tej szkockiej grupy, co nie powinno dziwić, bo zaczynając jeszcze od punk rocka w latach 70-tych, poprzez sukces w nurcie new romantic, znalazła ona u schyłku dekady idealnie wyważone proporcje łączące te dwa doświadczenia. W efekcie mamy album, który zadowoli miłośników zarówno rocka, jak i popu.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
12:00 POŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
Władze Nysy, Głuchołaz, Starostwa Nyskiego i Wody Polskie chcą wzmocnić ochronę przeciwpowodziową mieszkańców i zabezpieczyć rzekę Morę, czyli dopływ Białej Głuchołaskiej. Kilka dni temu popisano list intencyjny w tej sprawie. Naszego gościa, Andrzeja Kruczkiewicza starostę nyskiego, zapytamy o dalsze etapy tej inwestycji i na czym ona będzie polegać.

Później zajrzymy na trzy wielkie place budowy w stolicy regionu. Trwa bowiem przebudowa ważniejszych miejsc na mapie Opola czyli Opola Głównego, Wschodniego i Zachodniego. Na jakim etapie jesteśmy? Kiedy zakończą się prace i czy pandemia ich nie spowolni? Te pytania skierujemy do Adama Leszczyńskiego z Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu. Do słuchania zaprasza Joanna Matlak.

12:15 Parlamentarny poniedziałek
12:15 Co tam Panie w polityce – Piotr Gociek i Piotr Moc (wtorek)
12:15 Samorządowa środa
12:15 Prosto z SejmuMagdalena Ogórek (czwartek)
12:15 Młodzieżowa Loża Radiowa (piątek)

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania, od poniedziałku do piątku od 12:05 do 13:00 zaprasza Joanna Matlak. Z autorką można kontaktować się mailowo: joanna.matlak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »