Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 2 marca 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Album "Special Encounter" jest owocem spotkania wybitnych muzyków, są to Enrico Pieranunzi, Charlie Haden i Paul Motian. Artyści grają standardy, "pieśni" Hadena i nowe kompozycje Pieranunziego. Można bez reszty zagubić się w liryzmie włoskiego pianisty, głębokich dźwiękach basu Hadena oraz "dotykach" i "szmerach" perkusji Motiana.

"Nearness of You: The Ballad Book" to siódmy album studyjny saksofonisty Michaela Breckera. W towarzystwie Herbiego Hancocka na fortepianie, Pata Metheny'ego na gitarach, Charlie'go Hadena na basie, Jacka DeJohnette'a na perkusji oraz gościnnego występu Jamesa Taylora.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

19:00 REWIRY KULTURY
O popularnym w naszej kulturze skandynawskim minimalizmie porozmawiamy z dr Kamilą Biskupską z Uniwersytetu Opolskiego. Będzie też o początkach modernizmu w architekturze i jego późniejszych przemianach. Przy okazji zastanowimy się, jak przestrzeń wypływa na nasze samopoczucie. To wszystko w kontekście kierunku design i komunikowanie społeczne, który od niedawna dostępny jest na opolskiej uczelni.

Będzie też o Wiośnie Austriackiej i wydarzeniach z nią związanych.

W audycji również:
20:50 Lalka - słuchowisko na podstawie powieści Bolesława Prusa

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo:katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »