Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 2 marca 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Album "Special Encounter" jest owocem spotkania wybitnych muzyków, są to Enrico Pieranunzi, Charlie Haden i Paul Motian. Artyści grają standardy, "pieśni" Hadena i nowe kompozycje Pieranunziego. Można bez reszty zagubić się w liryzmie włoskiego pianisty, głębokich dźwiękach basu Hadena oraz "dotykach" i "szmerach" perkusji Motiana.

"Nearness of You: The Ballad Book" to siódmy album studyjny saksofonisty Michaela Breckera. W towarzystwie Herbiego Hancocka na fortepianie, Pata Metheny'ego na gitarach, Charlie'go Hadena na basie, Jacka DeJohnette'a na perkusji oraz gościnnego występu Jamesa Taylora.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
Kilka opolskich samorządów lokalnych przymierza się do likwidacji lub przenoszenia szkół. Zgodnie z przepisami uchwały intencyjne w tej sprawie muszą być podjęte przez radnych do końca lutego. Decydująca jest jednak opinia kuratora oświaty. O potencjalne zmiany w sieci szkół zapytamy Michała Sieka, Opolskiego Kuratora Oświaty.
Drugim gościem Popołudniowej Loży Radiowej będzie Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika. W rozmowie z nim poruszymy temat długo oczekiwanych inwestycji tworzących stanowiska pracy w tej gmin.


Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »