Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 2 marca 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Album "Special Encounter" jest owocem spotkania wybitnych muzyków, są to Enrico Pieranunzi, Charlie Haden i Paul Motian. Artyści grają standardy, "pieśni" Hadena i nowe kompozycje Pieranunziego. Można bez reszty zagubić się w liryzmie włoskiego pianisty, głębokich dźwiękach basu Hadena oraz "dotykach" i "szmerach" perkusji Motiana.

"Nearness of You: The Ballad Book" to siódmy album studyjny saksofonisty Michaela Breckera. W towarzystwie Herbiego Hancocka na fortepianie, Pata Metheny'ego na gitarach, Charlie'go Hadena na basie, Jacka DeJohnette'a na perkusji oraz gościnnego występu Jamesa Taylora.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym RTT:
  • Grypy ptaków na Opolszczyźnie. Zachorowanie potwierdzono u łabędzia odłowionego na jazie w Piątkowicach w gminie Łambinowice. O ognisku poinformowane zostały wszystkie służby kryzysowe i samorząd. Wprowadzono środki ostrożności, w tym zakaz wypuszczania drobiu na zewnątrz oraz obowiązkowe pojenie ptactwa w pomieszczeniach zamkniętych, tak by do pokarmu nie miały dostępu dzikie ptaki.
  • Prawie 2 lata trwa przebudowa skrzyżowania przy dworcu kolejowym Opole Wschodnie. Inwestycja ma już 10-miesieczne opóźnienie. MZD zapewnia, że finał prac to sierpień, ale opolscy kierowcy, widząc plac budowy w to wątpią.
  • W magazynie powiemy także o katastrofalnym stanie lokalnych dróg na przykładzie trasy powiatowej w miejscowości Lichynia w gminie Leśnica. Mieszkańcy apelują o pilne naprawienie drogi. Starostwo w Strzelcach obiecuje remont i szuka pieniędzy.
  • Garściak Opolski - tak od dzisiaj nazywa się maszyna ulokowana w oddziale NBP w Opolu przeznaczona do zamiany bilonu na banknoty.
Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zapraszają Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo:boguslaw.kalisz@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »