Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 1 marca 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Piotr Kachny pochodzi z Kluczborka. Ukończył studia na UAM w Poznaniu na kierunku EASP (dyplom z malarstwa) oraz Natonal College of Art and Design (Dublin). Maluje intensywnie od dwudziestego roku życia. Ponadto, zajmuje się fotografią artystyczną oraz fotomontażem. Jego drugą ogromną pasją jest muzyka, która inspiruje go do tworzenia sztuki. Jest również muzykiem. Gra na instrumentach perkusyjnych. Właśnie ukazał się jego projekt o nazwie Omna Mah - połączenie muzyki z pogranicza etno, ambient, dark ambient, electronic i experimental - zawiera wokale Indii Czajkowskiej i Joanny Gawrońskiej Cieliszak.

"Asanisimasa" to tytuł dzieła Silberman Quartet, w którym mrok, melancholia i tajemnica mogą być źródłem głębokiej satysfakcji.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych powiemy o Hieronimie Bednarskim, który mieszkał w Szybowicach pod Prudnikiem. Za działalność w antykomunistycznym podziemiu sąd w Opolu skazał go na śmierć i wyrok ten wykonano. W Popołudniowej Loży Radiowej losy tego niezłomnego żołnierza przedstawi Henryk Jurecki, reżyser filmu dokumentalnego „Hieronim Bednarski – wyklęty z czerwonej wsi”.

Na program regionalny w nowej perspektywie unijnej Opolskie ma otrzymać mniej pieniędzy niż w poprzednich latach. Region zasilić ma co najmniej 763 mln euro. Jak zwiększyć tę pulę pieniędzy? O związane z tym pomysły zapytamy Piotra Wacha, wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Opolskiego z Nowoczesnej.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »