Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 1 marca 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Piotr Kachny pochodzi z Kluczborka. Ukończył studia na UAM w Poznaniu na kierunku EASP (dyplom z malarstwa) oraz Natonal College of Art and Design (Dublin). Maluje intensywnie od dwudziestego roku życia. Ponadto, zajmuje się fotografią artystyczną oraz fotomontażem. Jego drugą ogromną pasją jest muzyka, która inspiruje go do tworzenia sztuki. Jest również muzykiem. Gra na instrumentach perkusyjnych. Właśnie ukazał się jego projekt o nazwie Omna Mah - połączenie muzyki z pogranicza etno, ambient, dark ambient, electronic i experimental - zawiera wokale Indii Czajkowskiej i Joanny Gawrońskiej Cieliszak.

"Asanisimasa" to tytuł dzieła Silberman Quartet, w którym mrok, melancholia i tajemnica mogą być źródłem głębokiej satysfakcji.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Kilkuletnie drzewa wycięto lub poważnie okaleczono na opolskiej Pasiece. MZD w Opolu informuje, że wycinka, która miała miejsce na ulicy Powstańców Śląskich nie była prowadzona na zlecenie ratusza. Została zrealizowana na zlecenie spółki PKP PLK, która prowadzi modernizację linii E30 na odcinku Opole Główne - Opole Zachodnie i ma w planach między innymi przebudowę skrzyżowania Powstańców Śląskich i 11 listopada. Mieszkańcy, a szczególnie opolscy ekolodzy są zszokowani działalnością kolejarzy i pytają, czy zostaną wyciągnięte wobec sprawców wycinki konsekwencje.

Dziś (1.03) obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy sprzeciwiali się nowemu okupantowi radzieckiemu. Przez lata byli zapomniani, ale mimo kontrowersji, trzeba o ich postawie przypominać. W programie odwiedzimy miejsca, w których uczczono ich pamięć.

W magazynie będziemy też w koszarach opolskich logistyków. Przez cztery tygodnie będą się uczyć strzelania, taktyki i podstaw żołnierskiego rzemiosła. Blisko stu elewów rozpoczęło miesięczny kurs służby przygotowawczej w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo:boguslaw.kalisz@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »