Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 1 marca 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Piotr Kachny pochodzi z Kluczborka. Ukończył studia na UAM w Poznaniu na kierunku EASP (dyplom z malarstwa) oraz Natonal College of Art and Design (Dublin). Maluje intensywnie od dwudziestego roku życia. Ponadto, zajmuje się fotografią artystyczną oraz fotomontażem. Jego drugą ogromną pasją jest muzyka, która inspiruje go do tworzenia sztuki. Jest również muzykiem. Gra na instrumentach perkusyjnych. Właśnie ukazał się jego projekt o nazwie Omna Mah - połączenie muzyki z pogranicza etno, ambient, dark ambient, electronic i experimental - zawiera wokale Indii Czajkowskiej i Joanny Gawrońskiej Cieliszak.

"Asanisimasa" to tytuł dzieła Silberman Quartet, w którym mrok, melancholia i tajemnica mogą być źródłem głębokiej satysfakcji.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

9:00 DOBRY MOMENT
Brak okien i zegarów, przyjemne zapachy i muzyka w sklepie to nie przypadek. Jak bardzo nasze zachowania są przewidywalne i możne je kreować? O tym porozmawiamy z dr Kamilą Biskupską z Uniwersytetu Opolskiego. Przy okazji powiemy więcej o kierunku design i komunikacja społeczna, który od niedawna działa na Uniwersytecie Opolskim.

Historyk Bolesław Bezeg zapowie swój nowy cykl na antenie Radia Opole dotyczący Powstań Śląskich. Przy okazji opowie nam o kobietach, które po wojnie walczył w podziemiu antykomunistycznym.

W trzeciej godzinie programu porozmawiamy o nauczaniu zdalnym. Są już pierwsze badania, które starają się podsumować miniony rok w polskiej edukacji. Czego ważnego możemy się z nich dowiedzieć? O to zapytamy ekspertkę Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu - dr Dagmarę Kawoń-Nogę.

W audycji również:
09:45 Lalka – powieść w odcinkach
10:45 Na linii Korfantego – kalendarium historyczne w setną rocznicę III Powstania Śląskiego – 66 odcinków – Bolesław Bezeg
11:35 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
11:45 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Do słuchania od 9:05 do 12:00 - w zastępstwie Agnieszki Wawer-Krajewskiej i Wiesława Kolbusza - zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »