Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 1 marca 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Piotr Kachny pochodzi z Kluczborka. Ukończył studia na UAM w Poznaniu na kierunku EASP (dyplom z malarstwa) oraz Natonal College of Art and Design (Dublin). Maluje intensywnie od dwudziestego roku życia. Ponadto, zajmuje się fotografią artystyczną oraz fotomontażem. Jego drugą ogromną pasją jest muzyka, która inspiruje go do tworzenia sztuki. Jest również muzykiem. Gra na instrumentach perkusyjnych. Właśnie ukazał się jego projekt o nazwie Omna Mah - połączenie muzyki z pogranicza etno, ambient, dark ambient, electronic i experimental - zawiera wokale Indii Czajkowskiej i Joanny Gawrońskiej Cieliszak.

"Asanisimasa" to tytuł dzieła Silberman Quartet, w którym mrok, melancholia i tajemnica mogą być źródłem głębokiej satysfakcji.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

8:00 PORANNA LOŻA RADIOWA
10 lat temu ustanowiono w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zabiegały o to od 2009 roku organizacje kombatanckie wspierane przez opolskie władze samorządowe. W sprawę osobiście był zaangażowany Arkadiusz Karbowiak, ówczesny wiceprezydent Opola. Będzie on gościem poniedziałkowej Porannej Loży Radiowej. Przypomni jak powstała inicjatywa uhonorowania Żołnierzy Wyklętych oraz jak wyglądały starania o utworzenie dnia pamięci.

W programie będę gościć także Konrada Gęsiarza, starostę namysłowskiego. Odniesie się on do słów posła PO Ryszarda Wilczyńskiego, który w piątek stwierdził, że w powiecie namysłowskim działacze PSL-u ręka w rękę z PiS wyczyniają "niestworzone rzeczy".

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 8:05 do 9:00 zaprasza Aneta Skomorowska-Kobza. Do autorki można napisać tu: aneta.skomorowska-kobza@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »