Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 lutego 2021 roku

23:00 PROGRESYWNA ZMIANA ROCKA
Szykuje się nam dokładna rocznica. Dokładnie 27 lutego 2001 Opeth wydaje swoją przełomową płytę. "Blacwater Park" jest kamieniem milowym w twórczości Szwedów, ale nie tylko. Ten album wytyczył nowe ścieżki dla metalu progresywnego. To dzieło wyprodukował Steven Wilson, którego "Grace for drowning" w tym roku obchodzi 10 urodziny i tego albumu także posłuchamy.

Również dekadę temu powstał zespół Walfad. Grupa z Wodzisławia Śląskiego z płyty na płytę robi za każdym razem potężny krok do przodu. Posłuchamy, jak ich dźwięki się zmieniały i nabierały coraz dojrzalszego brzmienia.

A na koniec wybierzemy się do Norwegii by zapoznać się z wydanym... 10 lat temu albumem "War of the roses" zespołu Ulver.

Do słuchania od 23:00 do 1:00 w nocy zaprasza Adam Wołek, dziennikarz TVP3 Opole. Do autora można napisać tu: adam.wolek@radio.opole.pl

17:00 CAŁY NASZ SPORT
W programie podsumujemy wczorajszy mecze o ligowe punkty siatkarzy kędzierzyńskiej ZAKSY, I ligowych siatkarek Uni Opole i męskich drużyn na zapleczu PlusLigi: ZAKSY Strzelce Opolskie i Mickiewicza Kluczbork.

Wrócimy również do rozgrywanych w ten weekend przez koszykarzy Pogoni Prudnik i Weegree AZS Politechniki Opolskiej kolejnych spotkań w rozgrywkach I ligi.

W sekwencji piłkarskiej sporo miejsca poświęcimy pierwszej w tym roku ligowej rywalizacji opolskiej Odry. Niebiesko-czerwoni grali wczoraj z wiceliderem tabeli ŁKS Łódź.

Będą także komentarze i opinie po meczu szczypiornistów Gwardii Opole z Chrobrym Głogów w PGNiG Superligi.

Nie zabraknie też najważniejszych sportowych doniesień agencyjnych z kraju i ze świata.

Do słuchania od 17:05 do 19:00 zaprasza Paweł Konieczny z zespołem. Z autorami można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »