Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 27 lutego 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ

Kapela Brodów jest miłośnikiem polskiej muzyki tradycyjnej. Na repertuar kapeli składają się utwory świeckie i religijne z obszaru Pierwszej Rzeczypospolitej, zwłaszcza utwory wielkopostne. Aby nie uchybić pięknu starodawnych pieśni i partytur zespół zachowuje oryginalne maniery wykonawcze oraz – w przypadku muzyki religijnej – właściwy jej tematyce kontekst.

Nagrany przez duet Buba Badjie Kuyateh & Michał Górczyński album "Cut the Air" zawiera liryczne wariacje na temat klasyki, jazzu, tradycyjnej muzyki zachodnioafrykańskiej i minimalizmu. To muzyka uduchowiona, ale wirtuozerska w warstwie wykonawczej, a przy tym charakteryzująca się przestrzennym, klarownym brzmieniem.


Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.
Z autorem można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 CAŁY NASZ SPORT
Piłkarze Odry Opole wracają na boiska Fortuna 1.Ligi. W pierwszym w tym roku meczu o stawkę niebiesko-czerwoni zagrają na wyjeździe z wiceliderem ŁKS Łódź. Transmisja w dedykowanym kanale internetowym Radio Opole3 SPORT.

Z naszymi mikrofonami będziemy na meczu PlusLigi siatkarzy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Cuprum Lubin. Dla trójkolorowych, którzy są pewni pierwszego miejsca po sezonie zasadniczym, będzie to przede wszystkim solidne przetarcie przed rewanżem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Cucine Lube Civitanova.

W programie również relacja ze spotkania lidera siatkówki I ligi kobiet Uni Opole z AZS Politechniką Śląską Gliwice.

Będziemy także relacjonować zmagania o Puchar Polski w judo. W ten weekend w Opolu o medale rywalizuje blisko 300 zawodników w kategorii juniorów. Radio Opole objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Przypomnimy ostatnie sukcesy młodych łyżwiarek Piruette Opole na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Ponadto, pojawi się również zapowiedź wieczornej konfrontacji Gwardii Opole z Chrobrym Głogów w Superlidze piłkarzy ręcznych.

Do słuchania od 15:05 do 19:00 zaprasza Grzegorz Frankowski z zespołem. Z autorami można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »