Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 27 lutego 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ

Kapela Brodów jest miłośnikiem polskiej muzyki tradycyjnej. Na repertuar kapeli składają się utwory świeckie i religijne z obszaru Pierwszej Rzeczypospolitej, zwłaszcza utwory wielkopostne. Aby nie uchybić pięknu starodawnych pieśni i partytur zespół zachowuje oryginalne maniery wykonawcze oraz – w przypadku muzyki religijnej – właściwy jej tematyce kontekst.

Nagrany przez duet Buba Badjie Kuyateh & Michał Górczyński album "Cut the Air" zawiera liryczne wariacje na temat klasyki, jazzu, tradycyjnej muzyki zachodnioafrykańskiej i minimalizmu. To muzyka uduchowiona, ale wirtuozerska w warstwie wykonawczej, a przy tym charakteryzująca się przestrzennym, klarownym brzmieniem.


Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.
Z autorem można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Dlaczego post w różnych kulturach związany bywa z praktykowaniem duchowości? Co się dzieje w naszym organizmie, kiedy powstrzymujemy się od spożywania posiłków? O to zapytamy w pierwszej godzinie audycji "Ze zdrowiem Ci do twarzy" tuż po godzinie 12:00 trychologa i dietetyka Renatę Ptak-Kolorz.

Po godz. 13:00 połączymy się z mistrzynią świata w koloryzacji włosów - Katarzyną Pawłowską. Zapytamy, o pielęgnację włosów po zimie. Spytamy też o trendy i inspiracje, a także o radość z wykonywanego zawodu.

W trzeciej godzinie programu artystka ZPAP okręgu opolskiego i edukatorka Bożena Kurak-Di Maggio powie o terapeutycznych aspektach sztuki.

Polecamy też Plenerowy radio-trening z Katarzyną Jędrzejewską. W każdą sobotę prezentujemy filmy przygotowane przez naszą specjalistkę, które pomogą nam zachować formę.

Do słuchania od 12:05 do 15:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »