Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 lutego 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Mimo upływu czasu, wciąż nie mamy pewności co do dokładnej daty narodzin Fryderyka Chopina. Nie przeszkadza to jednak czerpaniu przyjemności z ciągłego odkrywaniu "na nowo" dzieł mistrza i szukania niepowtarzalnych koncepcji interpretacyjnych. Paradoksalnie nową przestrzenią do takich poszukiwań stało się wykonywanie muzyki Chopina... na instrumentach historycznych (!) i właśnie po takie interpretacje sięgniemy.

Pojawi się jednak także odrobina muzyki organowej i to z opolskim wątkiem! Pretekstem ku temu będzie osobliwa aktywność koncertowa połączona z misją dbania o zabytkową świątynię.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

19:00 REWIRY KULTURY
Porozmawiamy o zbliżających się koncertach, które organizowane są w atmosferze niepewności i napięcia. Nie wszystkie niedogodności związane są jednak z pandemią! Dlaczego organizowanie koncertów organowych w Opolskiej Katedrze jest wyzwaniem? O tym opowie Józef Chudalla organista, pedagog i animator życia muzycznego przy katedrze ale też organizator cyklu 13 koncertów wspierających renowację świątyni.

W audycji nie zabranie także innych tematów pokazujących jak niezwykłym jest świat dźwięków i muzyki!

W audycji również:
19:50 Między dźwiękami - felieton Piotra Furtasa
20:50 Lalka - słuchowisko na podstawie powieści Bolesława Prusa

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo:malgorzata.slusarczyk@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »