Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 lutego 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Mimo upływu czasu, wciąż nie mamy pewności co do dokładnej daty narodzin Fryderyka Chopina. Nie przeszkadza to jednak czerpaniu przyjemności z ciągłego odkrywaniu "na nowo" dzieł mistrza i szukania niepowtarzalnych koncepcji interpretacyjnych. Paradoksalnie nową przestrzenią do takich poszukiwań stało się wykonywanie muzyki Chopina... na instrumentach historycznych (!) i właśnie po takie interpretacje sięgniemy.

Pojawi się jednak także odrobina muzyki organowej i to z opolskim wątkiem! Pretekstem ku temu będzie osobliwa aktywność koncertowa połączona z misją dbania o zabytkową świątynię.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W programie wrócimy do wczorajszego tragicznego wypadku w Kopernikach. Doszło tam do śmiertelnego potrącenia 54-letniej kobiety. Za kierownicą siedziała 15-latka. Dzisiaj w tym miejscu był nasz reporter.

Będą też stypendia, czyli pomysł na zwiększenie liczby lekarzy w regionie. Pierwsi studenci kierunku lekarskiego podpisali z urzędem marszałkowskim umowy stypendialne.

Będziemy także w niewielkim Charbielinie koło Głuchołaz, gdzie dzisiaj odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej ofiarom Marszu Śmierci.

Zapytamy, co z koalicją w regionie, bo PSL nie wyklucza zerwania współpracy z Platformą

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Cezary Puzyna. Z autorem można kontaktować się mailowo:cezary.puzyna@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »