Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 lutego 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Grająca Tabakierka
  • Grupa, która powstała w latach 70-tych, jako pomysł muzyków na co dzień grających repertuar klasyczny w filharmoniach, a którzy postanowili, dla relaksu, ale też nie bez artystycznych ambicji, pograć nieco "lżejszą nutę". Nie byłoby w tym może nic szczególnego, bo zdarzało się w historii nie raz, gdyby nie fakt, że nie grają oni znanych, gotowych utworów muzyki rozrywkowej, ale repertuar specjalnie dla nich skomponowany.

Andreas Vollenweider
  • Na pewno do wielkiej światowej sławy tego szwajcarskiego kompozytora, przyczyniła się nie mniej słynna harfa, jednak bez świetnych, zapadających w pamięć kompozycji, sukces ten nie był by możliwy, a i na tym polu Vollenweider zachwyca, wplatając w swoje utwory i world music, pop, new age, a efekt sprawiał, że występował i zachwycał zarówno melomanów w salach koncertowych, jak i miłośników muzyki rozrywkowej czy filmowej (działa bowiem niezwykle na wyobraźnię, kreując dźwiękowe obrazy).

Bartok Bella - Muzyka na instrumenty strunowe, perkusję i czelestę
  • Twórczość Bartoka w tym gronie, jest wyjątkowo zasadna. Stał się bowiem z czasem (za życia często nie w pełni rozumiany i doceniany) inspiracją dla wielu muzyków rockowych, awangardowych, poszukujących nowych rozwiązań.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W programie monitorujemy stany wód. Czy mieszkańcy Brzegu mają powody do niepokoju? Według prognoz, miastu nie grozi powtórka z października. Szczegóły w dzisiejszym spotkaniu z reporterami Radia Opole.

Będzie także o wsparciu psychologicznym dla pracowników służby zdrowia, których praca w trakcie pandemii jest wyjątkowo wyczerpująca.

Nie zapominamy o ważnym wydarzeniu dla kibiców siatkówki. Ekipa ZAKSY Kędzierzyn-Koźle jest już we Włoszech. Dzisiaj pierwszy mecz w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Cezary Puzyna. Z autorem można kontaktować się mailowo:cezary.puzyna@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »