Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 lutego 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Chick Corea, zdobywca 23 Nagród Grammy, amerykański pianista jazzowy i kompozytor, zmarł 9 lutego na rzadką odmianę nowotworu. Miał 79 lat. W 1968 roku Corea zastąpił Herbiego Hancocka w grupie Milesa Davisa. W kolejnych latach stworzył własne grupy - Circle i Return to Forever. Artysta regularnie wygrywał tytuł jazzowego artysty roku przyznawany przez "Downbeat Magazine". Był jednym z pionierów nurtu fusion w jazzie. W ubiegłym roku Corea wydał album "Plays".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

19:00 REWIRY KULTURY
Niedawno świat obiegła informacja o dubajskiej księżniczce Latife. Na nagraniach ujawnionych przez jej przyjaciół, 35-letnia kobieta mówi, że jest więziona przez swojego ojca po tym, jak próbowała uciec z kraju w 2018 roku. Latifa jest córką szejka Mohammed bin Raszid al Maktum - jednego z najbogatszych ludzi na świecie, wiceprezydenta i premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ta sytuacja będzie dla nas pretekstem do rozmowy o prawach kobiet na Bliskim Wschodzie. Naszym gościem będzie Karol Wilczyński, absolwent studiów doktoranckich na temat filozofii arabskiej i współautor bloga Islamista.pl Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

W audycji również:
20:50 Lalka - słuchowisko na podstawie powieści Bolesława Prusa

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo:katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »