Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 stycznia 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ

Tym razem audycja przyjmie niecodzienną formułę i stanie się "Urodzinową Playlistą Wolfiego"..., co ma ścisły związek z 265. rocznicą urodzin Wolfganga Amadeusa Mozarta! Tak niezwykłą rocznicę, która pokrywa się z czasem emisji audycji (27 stycznia), uczcimy słuchając różnorodnych dzieł (lub ich fragmentów) Jubilata, a na playliście znajdą się propozycje złożone przez Słuchaczy Radia Opole!


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

21:00 STUDIO REPORTAŻU
Wiele kartek z kalendarza historia zapisała na zawsze... 28 stycznia 1945 roku przez Boguszyce przechodził front. Z rąk żołnierzy Armii Czerwonej zginęła większość mieszkańców. W roku 1990 Teresa Zielińska dotarła do ludzi, którzy dopiero wtedy mogli się podzielić wiedzą o tych dramatycznych wydarzeniach. Reportaż nosi tytuł: "Tragiczny styczeń w Boguszycach" i do dziś jest wstrząsającym, ponurym zapisem najciemniejszych stron dziejów.

Audycja Danuty Starzec: "Z pamiętnika dziecka wojny" (premiera w 1995) to historia Tadeusza Igera, który cudem uratowany od śmierci podczas wojny, trafił do Opola. To tu spotkał ludzi, którzy otoczyli go miłością i wymazali z dziecięcej pamięci koszmar minionych dni. Dodajmy, że w tej audycji wykorzystano utwór skomponowany i wykonany na saksofonie przez naszego radiowego kolegę, Jacka Mielcarka.

Do słuchania od poniedziałku do piątku, od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »