Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 27 stycznia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jacek Skubikowski - "Złe słowa"

Po trzech płytach, na których Jacek Skubikowski grał sam na wszystkich instrumentach z rzadka korzystając z dodatkowych muzyków, na prezentowanej płycie postanowił zaprosić sporą grupę towarzyszących muzyków, w tym takie gwiazdy jak Jan Borysewicz, Marek Surzyn, Krzysztof Ścierański, czy Andrzej Januszko i Janusz skowron na syntezatorach, co oczywiście ma duży wpływ na brzmienie, jednak nadal w całości muzyka i teksty są Skubikowskiego i zachował on rozpoznawalny od razy klimat i ton.

Alan Parsons Project - "Stereotomy"

Po dosyć kontrowersyjnej (chociaż z dużym sukcesem komercyjnym) dla wielu fanów płycie "Vulture Culture" z 1984 roku, którą zdominował elektroniczny pop, następna przyniosła delikatny powrót do rozbudowanych form (aż trzy utwory około siedmiominutowe), z jakich znany był zwłaszcza na początku kariery i jakkolwiek również budziła mieszane uczucia, trudno jej nie docenić, a nawet po latach jawi się jako jedna z ciekawszych w dyskografii grupy, która z płyty na płytę wnosiła do swojego grania coś nowego.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
Kędzierzyn-Koźle jest trzeci w rankingu powiatów do 120 tysięcy mieszkańców, w podsumowaniu ubiegłego roku. To jedyny samorząd lokalny z województwa opolskiego sklasyfikowany w pierwszej dziesiątce Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów. Zestawienie to sporządzono w oparciu o wiele kryteriów, które ujęto w dziesięciu grupach tematycznych. Są to m.in. działania proinwestycyjne i prorozwojowe. Ranking ten to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Jaki jest klucz do sukcesu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego? Zapytamy jego starostę Małgorzatę Tudaj.

Czy oprócz pewnego prestiżu takie ogólnopolskie wyróżnienia przynoszą też samorządom lokalnym wymierne korzyść? To pytanie skierujemy również do Andrzeja Pulita, wójta Skarbimierza, który był w krajowej czołówce najdynamiczniej rozwijających się gmin wiejskich. W tej grupie opolskich samorządów lokalnych jest zdecydowanym liderem, gdy chodzi o wydatki inwestycyjne w przeliczeniu na mieszkańca. W rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” sklasyfikowano Skarbimierz na 42 miejscu wśród krajowych gmin wiejskich.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »