Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 26 stycznia 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Oleta Adams – amerykańska wokalistka jazzowa i soulowa. Wychowała się w rodzinie, w której królował gospel. Karierę wokalną rozpoczęła na początku lat osiemdziesiątych. Pierwszą płytę, którą sama sfinansowała, wydała w roku 1983, ale nie osiągnęła ona znaczącego sukcesu.

W trakcie swej wieloletniej kariery David Sanborn przeszedł długą drogę: od muzyka zespołu Paula Butterfielda do czołowego artysty sesyjnego współpracującego z takimi artystami, jak David Bowie, James Taylor czy Stevie Wonder. Z 1994 pochodzi album "Pearls" Davida Sanborna.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

21:00 STUDIO REPORTAŻU
"Będą się odwoływać wyżej, coraz wyżej", reportaż Magdaleny Blimel jest studium ludzkiej mentalności, opisem spraw, które są trudne do uchwycenia. Czasem w takich przypadkach sama relacja może być niezwykle poruszająca, zmuszająca do myślenia. Ten reportaż, to z roku 1980 rzecz o rodzinnej nienawiści, to historia człowieka, którego krewni zmarłej żony, oskarżyli o to, że jest mordercą. Każdy ze słuchaczy na pewno sam sobie postawi wiele ważnych pytań.

Dla kontrastu (a może i uspokojenia myśli) sięgniemy później po opowieść ze świata, który wiele dobrych refleksji może nam podarować. W roku 2002, dzięki Barbarze Tyslik, powstała opowieść niezwykła, reportaż "Mali bracia św. Franciszka". Autorka odwiedziła Janinę Taluniewicz, która zorganizowała ochronkę dla porzuconych psów i kotów, a dodatkowo założyła fundację Mali Bracia św. Franciszka. Bohaterka audycji objęła opieką kilkaset zwierząt, ratując je przed dramatycznymi konsekwencjami opuszczenia. Warto przypomnieć sobie wiele jej myśli, wszak nasz stosunek do zwierząt jest miarą naszego człowieczeństwa.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »