Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 26 stycznia 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Oleta Adams – amerykańska wokalistka jazzowa i soulowa. Wychowała się w rodzinie, w której królował gospel. Karierę wokalną rozpoczęła na początku lat osiemdziesiątych. Pierwszą płytę, którą sama sfinansowała, wydała w roku 1983, ale nie osiągnęła ona znaczącego sukcesu.

W trakcie swej wieloletniej kariery David Sanborn przeszedł długą drogę: od muzyka zespołu Paula Butterfielda do czołowego artysty sesyjnego współpracującego z takimi artystami, jak David Bowie, James Taylor czy Stevie Wonder. Z 1994 pochodzi album "Pearls" Davida Sanborna.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

19:00 REWIRY KULTURY
W dzisiejszym programie porozmawiamy o wydawnictwie "Opole - spacery po mieście, którego już nie ma". Będziemy gościli rzeczniczkę prasową Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim - wydawcę książki i Joannę Filipczyk, jedną ze współautorek tego wydawnictwa. Powiemy o spacerze szlakiem Karola Musioła a także o cmentarzu miejskim przy ulicy Wrocławskiej.

W programie także premiera kolejnego odcinka radiowej powieści Lalka na podstawie powieści Bolesława Prusa.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Mariusz Majeran. Z autorem można kontaktować się mailowo: mariusz.majeran@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »