Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 stycznia 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
W dzisiejszym programie ciąg dalszy "Wariacji Goldbergowskich" Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Uri Caine'a Ensemble. Jak sam Uri Caine przyznał, inspiracją do pracy było epokowe wykonanie tej kompozycji przez jednego z najwybitniejszych interpretatorów Bacha - kanadyjskiego pianisty Glenna Goulda. W tym bachowskim performensie towarzyszą Caine'owi muzycy tak ze świata jazzu, jak i klasyki.

"#78/81. Winter truce" brytyjskiego kompozytora, multiinstrumentalisty, lidera zespołu i pedagoga Django Batesa. Prezentuje twórców i dzieła.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

19:00 REWIRY KULTURY

Co tydzień z Mateuszem Torzeckim rekomendujemy nowości muzyczne, literackie oraz filmowe. Dziś podyskutujemy o kolejnym wznowieniu płyty Lenny Valentino, „Uwaga! Jedzie tramwaj”, książce Yoko Ogawy „Grobowa cisza, żałobny zgiełk” oraz serialu: „Fran Lebowitz: Udawaj, że to miasto”.


Po godz. 20_00 z reżyserką Małgorzatą Imielską oraz aktorkami: Haliną Rasiakówną (pochodzącą z Niemodlina) i Zuzanną Puławską rozmawiać będziemy o filmie "Wszystko dla mojej matki", który wciąż zdobywa nagrody w Polsce i za granicą. To pierwszy film polski ukazujący dziewczyny w zakładach poprawczych, ale to też opowieść o głodzie miłości, nieobecnych matkach i o tym, jak ważna jest pomocna dłoń. Film ten znajduje się w wielu podsumowaniach, najważniejszych filmów 2020 roku.


W audycji również:
20:50 Lalka - słuchowisko na podstawie powieści Bolesława Prusa

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.zientarska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »