Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 stycznia 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
W dzisiejszym programie ciąg dalszy "Wariacji Goldbergowskich" Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Uri Caine'a Ensemble. Jak sam Uri Caine przyznał, inspiracją do pracy było epokowe wykonanie tej kompozycji przez jednego z najwybitniejszych interpretatorów Bacha - kanadyjskiego pianisty Glenna Goulda. W tym bachowskim performensie towarzyszą Caine'owi muzycy tak ze świata jazzu, jak i klasyki.

"#78/81. Winter truce" brytyjskiego kompozytora, multiinstrumentalisty, lidera zespołu i pedagoga Django Batesa. Prezentuje twórców i dzieła.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
Popołudniową Lożę Radiową rozpoczniemy od rozmowy z Katarzyną Czocharą, posłanką PiS. Zapytamy ją m.in. o inwestycje drogowe w regionie oraz ocenę Narodowego Programy Szczepień.

Kolejnym gościem programu będzie Szymon Godyla, radny opolskiego sejmiku. Rozmawiać będziemy o nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Do Polski trafi 76 mld euro z unijnej polityki spójności i Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Dokonano już podziału pieniędzy na programy regionalne dla województw. Opolskie ma otrzymać 763 mln euro. Jesteśmy na przedostatnim miejscy, jeżeli chodzi o podział tych funduszy. Podzielono je wg algorytmu opartego m.in. na liczbie ludności i Produkcie Krajowym Brutto na mieszkańca. Czy to sprawiedliwe kryterium? Dodatkowo 6 regionów otrzyma 4,4 mld euro z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji i polityki spójności. W tej grupie beneficjentów nie ma Opolszczyzny. W Popołudniowej Loży Radiowej poprosimy o komentarz do tych rozstrzygnięć finansowych.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »